Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


1Pilot Peer Support nedir?

Bir Pilot MeslektaşDestek Programı, yardıma ihtiyaç duyan bir pilotun zihinsel sağlık veya yaşam stresi konularında özel ve eğitimli bir Gönüllü Meslektaş’ tan gizli bir ortamda destek alabileceği resmi bir yapı veya sistem olarak tanımlanabilir.

Bu program, uçmaya uygunluğuyla ilgili ciddi endişeleri olan bir pilotun ailesi, meslektaşları veya arkadaşları için de erişilebilir olabilir. Bu tür endişeler, uçuş emniyeti ve pilotun refahı kritik faktörler olacak şekilde uygun şekilde ele alınır.

Destek sürecinin gizliliği, düzenlemelerin ve standart tıbbi uygulamaların kişinin veya halkın güvenliği açısından bilgilerin açıklanmasını gerektirdiği açıkça tanımlanmış belirli durumlar dışında mutlaktır, yani uçuş güvenliği…

2Program hangi konularda yardımcı olur?

Havacılık ile ilgili tıbbi sorunlar;

Kazalara ve olaylara duygusal tepkiler;

İşe yeniden entegrasyon için uyuşturucu / alkol müdahalesi ve rehabilitasyon;

Eğitim ve pilot bilgi / beceri zorlukları;

Şirketle ve uçuş operasyonları içinde profesyonel davranış sorunları;

Kişisel yaşamlarında mesleki performansı etkileyen sorunlar ve stresler.

3TALPA-MDA programı

TALPA-MDA Programı, sağlık ve zindeliğe bütüncül bir yaklaşımla zihin ve vücut sağlığı hizmetlerinin kalitesini optimize etmeye adanmıştır. Sağlığınız ve iyiliğiniz için hem geleneksel hem de tamamlayıcı tedavileri ve tavsiyeleri dahil ediyoruz.

Amacımız, bütüncül bir sağlık hizmetleri standardını modellemek ve ilerletmektir. Bu hedefe dört temel değerimizle ulaşıyoruz: entegrasyon, şefkat, uzmanlık ve gizlilik. Psikologlardan, beslenme uzmanlarına, pilotlardan kişisel eğitmenlere kadar programımızda çalışmak üzere seçilen her bir danışman, sağlığınıza ve zindeliğinize adanmıştır.

Programımız, havacılık endüstrisindeki pilotlar için tam ve sağlıklı bir yaşam oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Peer Login