Sayın İlgililer,

Yakından takip ettiğim Talpa Meslektaş Destek Ağı programına başvurum neticesinde yönlendirilen gönüllü meslektaşım ile yaklaşık 3 haftayı aşkın süredir irtibat halindeyiz. Bu süre içerisinde yaptığımız görüşmelerde desteğe ihtiyaç duyduğum hususlara genel bakış, muhtemel sebepler, adım adım çözüm üretimi, motivasyon iyileştirmesi ve bu uygulamaları hayata nasıl geçirebileceğim üzerine sohbetler gerçekleştirdik.

Geçen 3 haftalık süre zarfında hayatımda çok önemli değişiklikler yaşadım. Programa başvurmama sebep olan hususlar konusunda gönüllü meslektaşımın yaptığı tavsiye ve yardımlar pozitif anlamda itici güç oluşturdu. Meslektaşımın, her görüşmemizde beni profesyonelce dinlemesi, gerektiği anlarda tecrübelerini benimle paylaşması, içinde kaybolduğumu düşündüğüm hususların içinden beni çıkartarak büyük resme odaklanmamı sağlaması gördüğüm en büyük fayda oldu. Yaptığımız görüşmeler devam ederken kendimi gayet yenilenmiş, motive olmuş, kaygılarından arınmış olarak hissetmekteyim. Kendimde yaşadığım pozitif değişimleri apaçık olarak hissetmekte ve bu programın bende gerçekleştirdiği değişimleri ailemden de duymaktayım.

Bir pilot olarak belirtmek isterim ki, mesleki anlamda yaşadığımız problemler veya performansımızı doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebilecek konular kokpit dışındakı kimseler tarafından çoğu zaman anlaşılamayabiliyor. İşin doğrudan içinde birisi olarak beni gerçekten anlayabilecek, benim gibi düşünüp hissedebilecek ve gerektiği anlarda yol gösterebilecek gönüllü meslektaşım ile beni tanıştırdığınız ve görüştürdüğünüz için sizlere minnettarım.Talpa Meslektaş Destek Ağı programının hayata geçirilmesi ve sürdürülmesi için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.